Vážení rodiče

protože v této obtížné situaci trávíte hodně času se svými dětmi, jelikož je MŠ dočasně zavřená, často si nevíte rady, jak děti zabavit, něco málo Vám poradíme. Protože je čas jara a Velikonoc, povídejte si s dětmi o tomto období, co se mění v přírodě, hrajte si s nimi různé hry, kreslete, modelujte vyrábějte cokoli, co s tímto obdobím souvisí. Zpívejte si s dětmi, učte se koledy, básničky a podobně. Pokud potřebujete návod, není v dnešní době nic jednoduššího, než využít internet. Najdete tam vše např. písně, básně, hry, pracovní listy a cokoli budete potřebovat. Choďte s dětmi do přírody a hlavně si s nimi hodně povídejte, dříve jste na to neměli tolik času, ale dnes máte příležitost se dětem věnovat více než jindy. Předškoláci se již mohou, pokud mají zájem, plnit úkoly obtížnější, např. jednoduché matemetické příklady, hry, seznamování se s písmenky, nebo třeba více se věnovat logopedickým problémům dětí. Využívejte obrázky, knihy, povídejte si o všem, co Vaše děti zajímá. Cvičte s dětmi, choďte s nimi na vycházky do lesa a sledujte přírodu. O tom všem s dětmi mluvte. Můžete využít i televizní programy pro děti jako je např. UčíTelka, nebo např. CTEDU.cz, kde je mnoho úkolů pro předškoláky. Věříme, že tohoto času správně využijete ve prospěch Vašich dětí. Přejeme hodně klidu, pohody a hlavně zdraví Vám všem.

vedoucí učitelka MŠ J.Bušková

Ještě Vám mohu nabídnout další možnost trávení času. Čtěte níže.

Až do odvolání zpřístupňujeme pro školní i domácí výuku všechny dostupné on-line výukové interaktivní programy Barevné kamínky – iŠkolička určené pro mateřské školy a první ročník základních škol. Jedná se o programy Leden, Březen, Duben, Prosinec, Les a Moje tělo. Rovněž všem rodičům nabízíme vzdálenou technickou pomoc s nastavením jejich PC, notebooku, tabletu apod. K dispozici máme i lektory, kteří vysvětlují metodiku.
Stačí zavolat na METODICKÝ KABINET DIGITÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, tel. číslo +420 583 035 135. Obratem se k Vám vzdáleně připojí technik a vše potřebné Vám nainstaluje. .

Vše je samozřejmě nyní zdarma.